Sedačky – nejlepší pro rok 2019

Sedačky – nejlepší pro rok 2019
5 (100%) 78 votes


 

Jak vybrat nejlepší sedačku

Chystáte se stěhovat a zařizovat nový byt? Potřebujete obnovit svůj obývák a vybíráte moderní a praktickou sedačku? Nebo hledáte vhodnou pohovku do dětského pokoje? Vybrat pohovku či sedací soupravu můžete dvěma způsoby. Jít do kamenné prodejny a vyzkoušet si ji „na vlastní kůži“. Nebo můžete sednout k internetu a prohlédnout aktuální nabídku. Má to spoustu výhod. Jednou jsou recenze ostatních uživatelů. Druhou je velký výběr a srovnání cen v různých e-shopech. Třetí výhodou jsou podrobné informace o každé sedačce, které máte okamžitě k dispozici.

Abyste vybrali sedačku, která se bude do vašeho interiéru hodit a dlouho vám vydrží jako nová, je potřeba vzít v úvahu několik faktů. V první řadě si dobře změřte, jak velký je pokoj, kam sedačka přijde. Ideální je rozmístit na zem třeba noviny či starý papír tak, aby zaplnil místo, kde bude vaše budoucí sedačka stát. Snadno tak zjistíte, zda vám nezabírá příliš místa a neměli byste zvolit menší rozměr.

Pokud chcete, aby vám sedačka dlouho vydržela, promyslete dobře, k čemu ji budete využívat a jak často. Sedačka, která bude spíše na okrasu a jen občas se na ní bude sedět a konverzovat při kávě, nemusí mít extra pevnou konstrukci a výplň. Pokud však počítáte s tím, že budete na své sedačce denně sedět, odpočívat či ležet, sledovat televizi nebo číst knížku, určitě vybírejte konstrukci pečlivěji. Také si uvědomte, kolik osob ji bude používat a zda ji budete rozkládat pro účely přespání.

Pokud máte děti nebo domácí mazlíčky, vybírejte pečlivě i čalounění sedačky. Nejideálnější jsou potahy, které jsou upevněné na zip a dají se sejmout a vyprat v pračce. Pokud potah sundat nelze, vybírejte materiál, na který se nechytají chlupy, nebo ze kterého jdou dobře vyluxovat. Také si zjistěte, jak jde vámi vybraný povrch čistit. Děti sedačku snadno opatlají špinavýma ručkama, nebo polijí nápojem.

Pro snadnější výběr sedačky je tady náš článek. Zjistíte, jaké sedačky a pohovky byly v roce 2018 vybrány jako ty nejlepší, nejkupovanější a nejoblíbenější. A také zjistíte, jak vybrat sedačku rozkládací, rohovou, nebo sedačku do dětského či studentského pokoje.

 

Rohové sedačky – Nejlepší pro rok 2019

Název produktuRozkládací rohová sedačka FINEZJARozkládací rohová sedačka VERONARozkládací rohová sedačka VEGARozkládací rohová sedačka LATTERozkládací sedačka ROMANI Inari
Obrázekfinezjaveronavegalatteinari

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Kategorie sedačkyRohové sedačkyRohové sedačkyRohové sedačkyRohovéRohvé sedačky
BarvaŠedá/BíláČervená/ČernáČerná/ŠedáBílá/ŠedáTmavě šedá/Světle šedá
Materiál potahuPotahová látka Sawana 21/ Ekokůže Madryt 120Potahová látka bavlna a suedinePotahová látka Sawana 14/ Potahová látka Sawana 21Ekokůže Madryt 120/ Žíhaná látka Berlin 02Potahová látka Inari 95/ Inari 91
Celková výška85 cm90 cm90 cm90 cm88 cm
Výška sedáku--51 cm--
Celková šířka252 cm215 cm241 cm255 cm234 cm
Celková hloubka135 cm142 cm148 cm144 cm141 cm
VelikostVelkáVelkáVelkáVelkáVelká
RohováAno (univerzální)Ano (pravý roh)Ano (univerzální)Ano (univerzální)Ano (univerzální)
Záruka2 roky2 roky2 roky2 roky2 roky
RozkládacíAnoAnoAnoAnoAno
Hmotnost125 kg85 kg120 kg135 kg120 kg
Úložný prostorAnoAnoAnoAnoAno
DoplňkyVelmi moderní, zdobení ekokůže, postranní kapsa na časopisyVelmi elegantní, moderní květinový vzor, nožky z kovu---

Všechny Sedačky →

Jak vybrat rohovou sedačku

Rohové sedačky patří na našem trhu k těm nejoblíbenějším. Je to hlavně tím, že díky umístění do rohu vyplní někdy nevyužité prostory. Jsou praktické, protože v rohu nezaberou tolik místa, jako uprostřed místnosti a často se dají rozložit a využít i k přespání pro návštěvy.

Rohové sedačky a pohovky jsou využitelné pro různé účely. Jsou velmi elegantní, takže s nimi můžete zaujmout návštěvu. Využijete je ale i v kanceláři pro usazení klientů nebo pro obchodní jednání. Moderní rohové sedačky jsou velmi neotřelé a často na sebe strhnou pozornost. S takovou sedačkou ohromíte svou návštěvu, a ještě si na ní pohodlně posedíte. Můžete si vybrat i klasické provedení sedačky, která sice nijak „nevyčnívá z prostoru“ a není dominantní, ale bývá vyrobena z pevné konstrukce, s kvalitním čalouněním a dlouho vydrží.

Rohové sedačky se dále dělí podle svého tvaru. Rohové sedačky do tvaru písmene L jsou určeny pro menší místnosti. Dobře se vejdou i do klasického panelákového obýváku a k dispozici jsou v mnoha moderních i elegantních vzhledech. Vedle toho rohové sedačky do tvaru U jsou často dominantou velkých prostor. Jsou určeny pro velké množství osob, bývají velmi pohodlné a často se dají i rozložit pro přespání.

Rohové sedačky do tvaru U mohou mít i předělovací funkci. Často se umisťují do otevřených bytů, kde rozdělují jednotlivé místnosti – např. kuchyni a obývací pokoj.

Pokud plánujete koupi rohové sedačky, opět dobře měřte. Ujasněte si, zda si můžete pro svůj interiér dovolit sedačku do tvaru U, nebo zda bude vhodnější menší a praktičtější sedačka do tvaru písmene L. Opět přemýšlejte nad pevností materiálu, nad konstrukcí a nad čalouněním.

Rohové sedačky a pohovky jsou často vyráběny z ekokůže, nebo jsou ekokůží alespoň dozdobeny. Tento materiál je levnější než pravá hovězí kůže, snadno se čistí, ale není tak odolný jako pravá kůže a nevydrží tak dlouho. Pokud máte děti, které mohou pohovku zašpinit, nebude to problém. Pokud však do vaší domácnosti patří větší pes, dobře si ekokůži rozmyslete. Mohl by ji protrhnout drápem. V takovém případě vsaďte raději na pravou hovězí kůži, nebo pevnou potahovou látku.

 

Rozkládací sedačky – Nejlepší pro rok 2019

Název produktuRozkládací sedačka NORARozkládací sedačka TIGRARozkládací sedačka GABIRozkládací sedačka ETRORozkládací sedačka MALMO
Obrázeknoratigragabietromalmo

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

KategoriePohovky a gaučePohovky a gaučePohovky a gaučePohovky a gaučePohovky a gauče
BarvaČerná/ŠedáŠedá/ČernáBéžová/BíláŠedáZelená
Materiál potahuPotahová látka Inari 100/ Berlin 01Potahová látka Berlin 10/ EkokůžePotahová látka Berlin 03/ Ekokůže Madryt 120Plochá tkaninaPotahová látka
Celková výška82 cm85 cm88 cm85 cm93 cm
Výška sedáku-42 cm--47 cm
Celková šířka207 cm205 cm205 cm209 cm224 cm
Celková hloubka97 cm100 cm105 cm92 cm101 cm
VelikostVelkáVelkáVelkáVelkáVelká
RohováNeNeNeNeNe
Záruka2 roky2 roky2 roky--
RozkládacíAnoAnoAnoAnoAno
Hmotnost70 kg80 kg75 kg--
Úložný prostorAnoAnoAno-Ano

Všechny Sedačky →

Jak vybrat rozkládací sedačku

Plánujete výběr rozkládací sedačky? Poradíme vám, na co se zaměřit, aby vám dobře sloužila, pohodlně se na ní sedělo a aby váš spánek na rozloženém lůžku byl zdravý a kvalitní.

Ještě, než se zaměříte na výběr dle velikosti a designu, je dobré si uvědomit, jak často budete sedačku rozkládat, kolik lidí na ní bude spát a kolik odhadem budou vážit. Samozřejmě pokud bude sedačka sloužit na občasné přespání přátel po bujarém večírku, nemusíte řešit jejich váhu. Jsou však situace, kdy si lidé kupují rozkládací sedačku do garsonky či malého bytu, a ta pak supluje běžnou postel. Proto je potřeba, aby měla kvalitní matraci ke spaní a byla určena na časté/každodenní spaní, nikoli jen k občasnému přespání. Váha nocležníka pak hraje velkou roli v tom, jak dlouho matrace vydrží.

Protože výběr takové rozkládací sedačky není úplně jednoduchý, připravili jsme pro vás přehled nejčastějších typů rozkladů, podle kterého si snadno vyberete, jak by měla být uzpůsobená právě ta vaše.

Rozklad s matrací

Pokud hledáte sedačku, na které se vám bude pohodlně sedět, odpočívat, ale na které se také dobře vyspíte, zvolte rozklad s matrací. Je určen především pro zdravý spánek a kvalitní noční odpočinek. Matrace je uschována uvnitř sedací soupravy, lůžko je velké a pohodlné, snadno se rozloží. Díky vyššímu posedu se na ní nejen dobře sedí, ale i se z ní dobře vstává. Matrace je umístěna na odpruženém roštu, a proto je vhodná i pro vyšší váhy.

Dvě matrace na sobě

I tento typ rozkládací sedačky je vhodný pro časté spaní. Po rozkladu vznikne dvojlůžko, přičemž druhá matrace je vložená uvnitř. Sedačka má pevný podklad s vysokým posedem, je pohodlná, rychle se rozloží a dobře se na ní nocuje. Tyto sedačky navíc mívají velký úložný prostor.

Vysouvací zásuvka s rozkladem

Tento typ rozkladu mají často velmi luxusní a cenově náročnější sedačky. Spaní je uzpůsobeno trochu složitěji. Matrace je zde umístěna na výsuvném šuplíku. Přestože je manipulace při rozkladu náročnější, je tento typ lůžka pohodlný a pro častější spaní vhodný. Na sedačce tohoto typu se navíc velmi dobře sedí.

Systém click – clack

Pokud hledáte rozkládací sedačku na občasné přespání, která se rozloží velmi rychle, zvolte systém click – clack. Lůžko vznikne posunutím zádové části dopředu. Na této sedačce se pohodlně sedí, ale na časté spaní není právě vhodná.

Sklopná záda

Poslední typ, který se dnes používá u sedaček opravdu velmi často, jsou tzv. sklopná záda. Lůžko vznikne ze sedačky tak, že sedací část posunete dopředu a záda sklopíte. Musíte však nejprve odtáhnout sedačku kousek od zdi, aby bylo možné záda sklopit. Už jen proto je nevhodná pro častější spaní.

 

Dětské sedačky – nejlepší pro rok 2019

Název produktuDětská sedačka FORMULEDětská sedačka JUNGLEDětská sedačka HELLO KITTYDětská sedačka ZUZANADětská sedačka SLONI
Obrázekformulejunglehello kittyzuzana fialovásloni

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

KategorieDětské pohovkyDětské pohovkyDětské pohovkyPohovky a gaučeDětské pohovky
BarvaModrá/DekorJungle dekorRůžová/DekorFialováOranžová/Dekor
Materiál potahu100% bavlna + welur100% bavlna + welur100% bavlna + welurPotahová látka100% bavlna + welur
Celková výška59 cm59 cm59 cm85 cm59 cm
Výška sedáku---45 cm-
Celková šířka98 cm98 cm98 cm135 cm98 cm
Celková hloubka48 cm48 cm48 cm95 cm48 cm
VelikostDětskáDětskáDětskáDětská, studentská pohovkaDětsk
RohováNeNeNeNeNe
Záruka2 roky2 roky2 roky2 roky2 roky
RozkládacíAnoAnoAnoAnoAno
Hmotnost15 kg15 kg15 kg60 kg5,5 kg
Úložný prostorNeNeNeAnoNe
DoplňkyDodatečný polštářek, přídavný sedák, sedací vak.Potah lze sundat a vyprat v pračce.Dodatečný polštářek, přídavný sedák, sedací vak.Potah lze sundat a vyprat v pračce.Dodatečný polštářek, přídavný sedák, sedací vak.Potah lze sundat a vyprat v pračce.2x polštářekDodatečný polštářek, přídavný sedák, sedací vak.Potah lze sundat a vyprat v pračce.

Všechny Sedačky →

Jak vybrat dětskou sedačku

Pokud hledáte vhodnou sedačku či pohovku do dětského, popř. studentského pokoje, bude vhodné řídit se našimi předchozími radami. Přesto však budou vaše požadavky trochu odlišné. Zajímá vás, na co se zaměřit při výběru pohovky do dětského pokoje?

V první radě si zdůrazněme, že takové pohovky a sedačky nejsou vhodné na každodenní spaní. Kvalitní lůžko – odpružený rošt a matraci –  nahradit nemohou. Proto volte dětskou pohovku pouze jako doplněk do dětského pokoje.

Ptáte se, k čemu je tedy taková sedačka/pohovka vhodná?

Na dětské pohovce mohou vaše ratolesti sledovat televizi, učit se, číst si, nebo si třeba hrát nějaké hry. Mohou na ní relaxovat, což jim usnadní polštářky a sedací vaky, které jsou k některým setům automaticky k dispozici. Pokud zvolíte rozkládací dětskou pohovku, můžete ji rozložit, když u vašeho dítěte přespí kamarád, nebo když dítě onemocní a vy si budete chtít lehnout do dětského pokoje k němu.

Pokud budete vybírat sedačku do dětského pokoje, sledujte, jak je velká, zda se do interiéru vejde složená i rozložená, jaké má vybavení – přidaná matrace, sedací vak, polštářky, zda má sundavací potah, který je možné kdykoli vyprat v pračce a znovu natáhnout. Někdy se může stát, že u takové pohovky zvolíte velmi dětský design. Časem však dítko vyroste a už nechce mít pohovku se slony, medvídky a podobně. U sundavacího potahu je někdy možné dokoupit nový, s jiným designem. Snadno tak vyhovíte svým potomkům.

Pokud na sedačce bude vaše dítě sedávat a relaxovat často, zjistěte si, jakou má sedačka konstrukci a výplň. Aby se nestalo, že se za půl roku prosedí a přestane být pohodlná, nebo se sezení na ní stane zdraví neprospěšné.

Počítejte také s tím, že si děti budou chtít sedačku přemístit. Tu si ji posunou blíže k lampičce na čtení, jindy ji budou chtít mít blíže u televize. Sledujte proto váhu vybrané sedačky. Některé váží opravdu málo a přemístí je snadno i menší dítě.

 

Rozdíl mezi sedačkou a pohovkou

Pokud jste pečlivě dočetli článek až sem, jistě jste zaregistrovali, že používáme tři termíny – sedací souprava, sedačka a pohovka. Zajímá vás, jaký je v nich rozdíl? Zamysleli jsme se nad touto problematikou spolu s vámi a dali dohromady krátký manuál, jak od sebe jednotlivé druhy rozlišit.

Pohovka je nábytek určený k posezení dvou, maximálně čtyř osob. U pohovky počítáme spíše s menšími rozměry a je proto využitelná v malých bytech, pokojích, nebo třeba v kanceláři či ordinaci lékaře. Na pohovce se stejně dobře relaxuje, jako se na ní uzavírají obchody. Díky tomu, že se dají pořídit i pohovky rozkládací a s úložným prostorem, bývají velmi oblíbené např. v garsonkách.

Oproti tomu sedací souprava, lidově řečeno sedačka, je určena k usazení dvou a více osob. S čím větším počtem osob počítáte, tím větší sedačku pořizujete. Podle užívání máte k dispozici hned několik typů.

Pro menší byty a prostory je velmi vhodná sedací souprava do tvaru písmene L, kterou jsme zmínili již výše. Pro velké pokoje a otevřené průchozí byty jsou vhodné velké dominantní sedací soupravy do tvaru písmene U. I o těch jsme již podrobněji psali výše.

Sedací soupravu si však můžete sestavit také kombinováním pohovky, křesla a dvojkřesla, popř. taburetu. Záleží jen na vašich potřebách a přáních.

Už tedy víte, jaká sedačka je ta pravá právě pro vás?

 

Zdroje:

Atan.cz
jena-nabytek.cz
sedaci-soupravy.heureka.cz
www.biano.cz
bydleni.idnes.cz
www.living.cz
jysk.cz
living.iprima.cz

Redakce RecenzeNabytku.cz

Web recenze nábytku byl postaven tak, aby šetřil váš čas při výběrů nového kusu vybavení vaší domácnosti. Recenze sestavujeme tak, že si přečteme a nastudujeme všechny možné a nemožné informace o tématu a na základě toho sepíšeme manuál "jak vybrat" a vybereme některé kusy nábytku, které by se vám třeba mohli líbit. Pokud se vám vybrané produkty nelíbí - vždy se můžete prokliknout do e-shopu a hledat v celé nabídce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one × five =