Sedací Soupravy – Nejlepší Pro Rok 2019

Sedací Soupravy – Nejlepší Pro Rok 2019
5 (100%) 71 votes


 

Jak vybrat sedací soupravu

Chystáte se na koupi nové sedací soupravy, abyste oživili váš obývák? Nebo se stěhujete do bytu či domu a hledáte ideální sedací soupravu? I když se to může zdát zbytečné, sedací soupravu je nutné vybírat opravdu pečlivě. Je potřeba si nejprve stanovit několik faktorů, podle kterých vyberete tu nejvhodnější právě pro vás. Koukat jen na design a barvu bohužel nestačí. Především pokud chcete, aby se vám do bytu vešla, dlouho vydržela a nebyla za pár měsíců zničená.

Na co se zaměřit při koupi sedací soupravy

V první řadě je potřeba měřit. Bez rozměrů to nepůjde. Jednak byste mohli koupit sedací soupravu, která se vám do bytu vůbec nevejde, ale také můžete koupit takovou, která se tam nebude rozměrově hodit. Buď bude příliš malá a bude se v pokoji ztrácet, nebo naopak bude příliš veliká a vy už se ve svém obýváku „nehnete“. Pokud se vám líbí sedací souprava v celku, změřte si také prostory, kterými ji budete muset do bytu dostat. Aby se nestalo, že se zakoupenou sedací soupravou zůstanete bezradně stát na chodbě.

Dalším důležitým kritériem je, z čeho je sedací souprava vyrobená a jak je pevná. Tady je potřeba si uvědomit nejprve důvod, proč ji kupujete. Pokud bude určena k občasnému sezení, můžete volit konstrukci z dřevotřísky a vydrží dlouho. Pokud byste však stejný materiál pořídili pro každodenní relaxování s celou rodinou, sedačka moc dlouho nevydrží. V takovém případě volte raději konstrukci dřevěnou, nejlépe kovovou. Je sice dražší, ale také kvalitnější a odolnější.

Posledním podstatným faktorem je potahový materiál sedací soupravy. Zde byste opět měli zvážit, jak a kým bude sedací souprava využívána. Máte malé děti? Máte domácí mazlíčky, kteří se rádi povalují na sedačce? Některé materiály jsou velmi kvalitní, pevné a odolné, takže z nich snadno odstraníte skvrny od čokolády, kávy, vína, nebo zvířecí chlupy. Jiné naopak vůbec. Nejoblíbenějšími materiály jsou poslední dobou žinylka, mykroplyš a ekokůže.

 

Rohové sedací soupravy – Nejlepší pro rok 2019

Název produktuSedací souprava FRANKSedací souprava PEDROSedací souprava MATT LUXSedací souprava s taburetem IDASedací souprava MARK
ObrázekFrankPedromatt_luxIdaMark

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

KategorieRohové sedačkyRohové sedačkyRohové sedačkyRohové sedačkyRohové sedačky
BarvaŠedá/BíláŠedá/BíláŠedá žíhaná/ Tmavě šedáBéžová/ ŠedobéžováSvětle šedá (krémová)/ Tmavě šedá
Materiál potahuKvalitní úplet Baltic/ Bílá ekokůžePotahová látka Berlin / Bílá ekokůžePotahová látka/ EkokůžePotahová látka Mikrofáze Suedine/ Látka Magma 02Potahová látka
Celková výška85 cm78 cm85 cm82 cm78 cm
Výška sedáku42 cm40 cm 43 cm 64 cm43 cm
Celková šířka225 cm254 cm228 cm212 cm246 cm
Celková hloubka120 cm155 cm171 cm 160 cm173 cm
VelikostVelkéVelkéVelkéVelkéVelké
RohováAno (pravý roh)Ano (levý roh)Ano (volitelný pravý/levý roh)Ano (levý roh)Ano (pravý roh)
Záruka2 roky2 roky2 roky2 roky2 roky
RozkládacíAnoAnoAnoNe – k rozšíření plochy na spaní lze využít taburetAno
Hmotnost90 kg168 kg126 kg113 kg121 kg
Úložný prostorNeAnoAnoNeAno

Všechny Sedací Soupravy →


I když se může zdát, že jsme k výběru sedací soupravy napsali vše, máme pro vás další užitečné rady. Každý druh sedačky> má totiž svá specifika, na která je potřeba při výběru hledět. Pojďme si je přiblížit a vysvětlit si, na co si dát pozor při výběru rohové sedací soupravy.

Jak vybrat rohovou sedací soupravu

Výchozím bodem by měl být opět interiér, do kterého sedací souprava přijde a jeho velikost. Podle toho si totiž zvolíte, zda si můžete dovolit sáhnout po velké sedací soupravě do tvaru U, nebo raději zvolíte sedačku do tvaru L. Druhá varianta je totiž ideálním řešením pro malé prostory a zároveň pro vyplnění nevyužitých rohů v pokoji.

Vedle přesných rozměrů vašeho interiéru si také rozmyslete, do kterého rohu sedačka přijde. Podle toho zvolíte buď pravý, nebo levý roh. Některé sedací soupravy mají roh pevně daný, jiné se dají střídat podle potřeby. Sedací soupravy do tvaru L představují elegantní řešení i pro malé interiéry, dostatek místa pro návštěvy i rodinu, můžete si vybrat rozkládací pro možnost přespání a často mají k dispozici i úložné prostory. Pokud přece jen potřebujete o něco větší sedací plochu, je možné dokoupit k nim taburet, nebo křeslo.

 

Sedací soupravy do U – Nejlepší pro rok 2019

Název ProduktuSedací souprava FRANKSedací souprava STILOSedací souprava MARKOSSedací souprava STILOSedací souprava ALMA
Obrázekfrankstilomarkosstilo ualma

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

KategorieSedací soupravy do tvaru USedací soupravy do tvaru USedací soupravy do tvaru USedací soupravy do tvaru USedací soupravy do tvaru U
BarvaŠedá/BíláČerná/šedočernáŠedáŠedá/BíláČerná/Černý melír
Materiál potahuPotahová látka Baltic/Bílá koženkaPotahová látka Berlin 02/EkokůžePotahová látka EtnaPotahová látka Berlin/EkokůžeEkokůže/Potahová látka Berlin 02
Celková výška85 cm85 cm85 cm85 cm76 cm
Celková šířka-            320 cm330 cm320 cm342 cm
Celková hloubka -218 cm / 158 cm160 cm218 cm / 158 cm202 cm
VelikostVelkáVelkáVelkáVelkáVelká
Záruka2 roky2 roky2 roky2 roky2 roky
RozkládacíAnoAnoAnoAnoNe
Hmotnost130 kg172,6 kg200 kg172 kg134 kg
Úložný prostorAnoAnoAnoAnoNe

Všechny Sedací Soupravy →

Jak vybrat sedací soupravu do tvaru U

Jak jsme již napsali, rohové sedací soupravy si můžete vybrat ve variantě do L, nebo do U. Zatímco první jsou ideální do menších bytů, sedačka do tvaru U se stane královnou velkého prostoru. Ideální je do velkých obývacích pokojů, nebo i do pokojů propojených s kuchyní, popř. do bytu s volně průchozími prostory. Sedačka totiž může plnit funkci reprezentativní, často je dominantou celého pokoje či bytu a může převzít i funkci předělovací. Např. co je před sedačkou, patří do obýváku, co je za ní, už je kuchyně.

Na co si dát při výběru pozor? Stejně jako u předchozích sedacích souprav před nákupem dobře měřte. I zdánlivě velké prostory mohou být ve skutečnosti menší, než se zdají. Snadno pak koupíte velikou sedačku, která zaplní celý pokoj a už se do něj nic jiného nevejde. Opět si promyslete, do jakého rohu bude sedačka situována, zda do pravého, či levého.

Pozornost byste měli věnovat i výběru materiálu a funkcím sedací soupravy. Velké sedačky do tvaru U se často vyrábí v luxusních kožených či koženkových materiálech. Jsou sice dražší, ale mají dlouhou životnost. Jsou ovšem náročnější na údržbu. Aby kůže vypadala dlouho dobře, je potřeba o ni pečovat.

Pokud chcete na své sedací soupravě maximálně relaxovat, dbejte také na funkce polohovací. U některých je možné nastavit výši a sklopení podhlavníku či područek. V některých případech je dokonce možné celou část zad a sedáku posunout tak, aby byla téměř v leže. Ideální pro dlouhé večery u televize či s knížkou v ruce.

 

Rozkládací sedací soupravy – Nejlepší pro rok 2019

Název ProduktuSedací souprava FAUSTOSedací souprava ROMASedací souprava VASTOSedací souprava PEDROSedací souprava ALMA
Obrázekfausto 1romavasto 3pedro 4alma

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

KategorieRohové sedací soupravyRohové sedací soupravySedací soupravy do tvaru URohové sedací soupravySedací soupravy do tvaru U
BarvaBílá/Tmavě šedáHnědá/BíláČernáŠedá/BíláČerná/Černý melír
Materiál potahuEkokůže/Potahová látka Berlin 02Potahová látka Berlin 03/EkokůžeEkokůže/Potahová látka Boss 15Potahová látka Berlin 02/EkokůžeEkokůže/Potahová látka Berlin 02
Celková výška80 cm86 cm87 cm/ 101 cm78 cm76 cm
Výška sedáku---40 cm-
Celková šířka230 cm248 cm335 cm254 cm342 cm
Celková hloubka155 cm155 cm201 cm155 cm202 cm
RohováAno (univerzální roh na obě strany)Ano (univerzální roh na obě strany)Ano (pravý roh)Ano (levý roh)Ano (levý roh)
VelikostVelkáVelkáVelkáVelkáVelká
Záruka2 roky2 roky2 roky2 roky2 roky
RozkládacíAnoAnoAnoAnoNe
Hmotnost101 kg102,9 kg190 kg168 kg134 kg
Úložný prostorAnoAnoAno – 2xAnoNe

Všechny Sedací Soupravy →

Potřebujete koupit sedací soupravu, která bude zároveň sloužit ke spaní? Rozkládací sedačky se dnes vyrábí v různých provedeních. Některé jsou velmi pohodlné jak pro sezení, tak pro spaní, a to třeba i každodenní. Jiné se naopak hodí pouze k občasnému přespání. Než si sedací soupravu vyberete, zamyslete se, jak často ji budete rozkládat, kdo a kolik osob na ní bude spát.

Jak vybrat rozkládací sedací soupravu

Typy rozkládacích sedacích souprav

Rozkládací sedací soupravy můžeme rozdělit na několik typů a podle nich pak vybrat tu nejvhodnější právě pro vás. Sedačky s rozkladem a matrací jsou naprosto ideální pro každodenní spánek. Poskytují pevnou konstrukci a pohodlnou kvalitní matraci na odpruženém drátěném roštu. Tato sedačka se snadno skládá i rozkládá a spí se na ní velmi pohodlně. Díky své výšce se z ní navíc dobře vstává.

Další variantou, rovněž hojně využívanou pro časté spaní, jsou dvě matrace na sobě. Tyto matrace poskytují ve složeném stavu pevné a pohodlné posezení a při rozložení z nich vznikne rovněž pohodlné dvoulůžko. Nejenže se na nich kvalitně vyspíte, ale ještě vám poskytnou velký úložný prostor.

Vysouvací zásuvka s rozkladem, to je systém, který často mívají velmi luxusní sedačky. Poskytují sice kvalitní sezení, ale pro spánek nejsou primárně uzpůsobené. Matrace je umístěna na výsuvném šuplíku. I když tento druh sedačky není vhodný ke každodennímu spaní, častější rozkládání mu nevadí.

Pokud hledáte pohodlnou sedačku a zároveň možnost rozložení na postel, zvolte systém click clack. Rozkládá se velmi rychle a jednoduše. Stačí zadní opěrnou část posunout do vodorovné polohy a lůžko je připraveno. I když je rozkládání rychlé, není tato sedačka vhodná k častému spaní. Spíše jen k občasnému přespání přátel.

Posledním typem, který se dnes využívá a vyrábí, je rozkládací sedací souprava se sklopnými zády. Lůžko se z ní vytvoří tak, že se zadní opěrná část sklopí a sedací část se posune dopředu. Při sklápění zadní části je nutné odsunout sedačku od zdi. Už kvůli složitější manipulaci při rozkládání, ale i kvůli nepříliš pohodlnému spánku se doporučuje jen pro občasné přespání.

Už tedy víte, jaké typy rozkládacích sedacích souprav můžete zakoupit. Nyní je potřeba si učit vaše priority. Jak budete sedačku využívat? Nevlastníte ložnici a budete na sedačce spát každou noc? Nebo ji rozložíte přes víkendy při návštěvě vnoučat? Budou na ní spát lidé s větší hmotností? A kolik lidí na ní bude přespávat?

Až si odpovíte na tyto otázky, máte vyhráno. Přejeme vám, ať se vám na vybrané sedací soupravě dobře sedí i spí.

 

Na co si dát pozor při výběru sedací soupravy?

Nyní už víte, jak vybírat sedací soupravu, zda zvolit rohovou sedačku do L nebo do U, a zda je pro vás lepší zvolit rozkládací. Pořád jsou tu ale ještě faktory, na které bychom si při výběru měli dávat pozor. Jaké to jsou?

Pojďme si ukázat trochu podrobněji, na co se zaměřit při výběru vhodného potahového materiálu na sedačce, a také jak vybrat tu správnou konstrukci, aby vám sedací souprava co nejdéle vydržela, dobře sloužila a byla stále krásná a pohodlná, jako při dovezení z obchodu.

Potahový materiál

Výběr potahového materiálu je velmi důležitý nejen kvůli celkovému vzhledu a charakteru sedačky, ale také kvůli její životnosti. Jak už jsme zmínili výše, je potřeba přihlédnout k tomu, zda máte doma děti, domácí mazlíčky apod.

Potaženo látkou

Látkové potahové materiály se hodí prakticky do všech interiérů. V dnešní době se dělí na pět kategorií podle hustoty vlákna.

Pokud máte v domácnosti děti, hledejte látku, která vydrží nejen bláznivé nápady s pastelkou či fixou, ale i rozlití čaje či limonády, nebo opatlání špinavými ručkami od jídla. Ideální jsou látky potažené teflonovou úpravou. Neodřou se, déle vydrží, nevadí jim ani polití a dobře se udržují.

V domácnosti s chlupatými mazlíčky, kteří mají nenechavé drápky je určitě vhodné zvolit hladký materiál, na který se nezachytí chlupy ani drápky. Obzvlášť kočky mají rády hrubý materiál, po kterém pak s libostí drápou. Ten jim raději nedopřávejte.

Hladký materiál je velmi pěkný na pohled, dobře se udržuje a nevadí mu ani občasné škrábnutí drápku, který se nezasekne, ale spíše po něm sjede.

Jedním z nejoblíbenějších materiálů současnosti je tzv. ekokůže. Jedná se o materiál vyrobený ze zbytků hovězí kůže, které se rozdrtí, dobarví a hotová směs se nanese na látkový podklad. Po vylisování vznikne materiál, který je od pravé kůže na první pohled nerozeznatelný.

Velkou výhodou je u něj nižší pořizovací cena než u pravé kůže. Jeho životnost je ale kratší. Udržuje se velmi snadno. Nejideálnější je čištění tzv. suchou pěnou, která dobře odstraní nečistoty a nenaruší strukturu materiálu.

Mezi nejodolnější a nejkvalitnější materiály stále patří pravá hovězí kůže. Hodí se do velkých prostor, luxusních interiérů a je velmi odolná. Její nevýhodou je vyšší pořizovací cena, která se vám ale při srovnání s ostatními materiály vyplatí.

Konstrukce

Pokud chcete, aby vám nová sedací souprava dlouho vydržela, nekoukejte jen na vzhled a potahový materiál. Zajímejte se i o rám a konstrukci sedačky. I když tyto prvky nejsou na první pohled vidět, jsou velmi důležité.

Pokud zvolíte rám sedačky z plastu nebo měkkého dřeva, mezi které patří např. smrk či borovice, příliš dlouho vám nevydrží. Proto raději volte rám ze dřev jako jsou buk, dub či javor. Nejlepší volbou je jednoznačně konstrukce kovová – z chromu nebo oceli. Je pevná a velmi bytelná. Počítejte však s vyšší váhou sedačky.

Pokud si chcete na své sedací soupravě opravdu pohodlně posedět a odpočinout, zajímejte se také o odpružení sedáků. Kvalitní odpružení nemá vliv jen na vaše pohodlí, ale i na životnost sedačky. Obzvlášť, máte-li malé děti, které na ní moc rády skáčou.

Ideální volbou jsou spodní ocelové vlny či spirálové pružiny.

Způsob upevnění

Poslední, na co byste si měli dát při výběru sedací soupravy pozor, je způsob upevnění. Pokud jsou jednotlivé části sedačky k sobě pevně přišroubovány, máte vyhráno. Pokud jsou však „pouze“ slepeny, počítejte s tím, že moc dlouho nevydrží.

Nyní už jste téměř odborníci přes sedací soupravy. Zbývá jediné – vybrat si tu ideální právě pro vás.

Zdroje:

jena-nabytek.cz
atraktivni-nabytek.cz
sedaci-soupravy.heureka.cz
biano.cz
bydleni.idnes.cz
ctidoma.cz
atan.cz

Redakce RecenzeNabytku.cz

Web recenze nábytku byl postaven tak, aby šetřil váš čas při výběrů nového kusu vybavení vaší domácnosti. Recenze sestavujeme tak, že si přečteme a nastudujeme všechny možné a nemožné informace o tématu a na základě toho sepíšeme manuál "jak vybrat" a vybereme některé kusy nábytku, které by se vám třeba mohli líbit. Pokud se vám vybrané produkty nelíbí - vždy se můžete prokliknout do e-shopu a hledat v celé nabídce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven − two =