Pohovky – nejlepší pro rok 2019

Pohovky – nejlepší pro rok 2019
5 (100%) 71 votes


 

Jak vybrat ideální pohovku

Zařizujete garsonku, dětský či studentský pokoj, nebo místnost pro návštěvy? Potřebujete koupit pohovku, aby se dala občas rozložit a zároveň se do ní daly uklidit peřiny? Nebo se stěhujete do malého bytu a sháníte pohovku, která se na noc stane vaší postelí? I když se výběr pohovky může zdát na první pohled zcela jednoduchý, je lepší se předem připravit.

Nestačí si projít internetové obchody a vybrat si tu, která vám padne do oka. Ať už máte možnost si pohodlí pohovky osobně vyzkoušet v kamenné prodejně, nebo se budete řídit recenzemi uživatelů na internetu, máme pro vás pár užitečných tipů, jak si vybrat pohovku přesně pro vás.

Vyberte ty správné rozměry

Vždy byste měli vycházet z rozměrů pokoje, do kterého pohovku kupujete. Je dobré si uvědomit, že tento druh posezení je vhodný do malých bytů, nepříliš prostorných pokojů, popř. do kanceláří. Na rozdíl od rozměrných sedacích souprav pohovky poskytují sezení pro dva až čtyři lidi a jsou velmi vhodné i do kancelářských prostor k obchodnímu jednání nebo do kaváren k posezení nad dobrou kávou.

Pokud už víte, kolik by měla pohovka měřit, můžete se dát do pátrání. Popřemýšlejte, do jaké barvy a stylu bude pokoj vymalován a laděn. Podle toho zvolíte barvu a případně i vzor pohovky. Materiál volte nejen podle toho, jak vás zaujme na pohled, příp. na dotek, ale přemýšlejte nad jeho výdrží a údržbou.

Čalounění – důležité nejen pro design

Máte doma děti? Máte domácí mazlíčky? Volte takový materiál, který vám umožní pohovku snadno očistit, vyluxovat, nebudou se na něj příliš chytat chlupy a nebudou mu vadit drápky domácích mazlíčků. Takové kočky se totiž moc rády připomínají drápáním pohovky. A pejskové větších rozměrů a váhy snadno drápem propíchnou nepříliš pevný materiál, aniž by to zamýšleli.

Pokud víte, že vaše pohovka bude více náchylná ke znečištění, vyberte takovou, která má pratelný potah. Ten pak snadno kdykoli sundáte, vyperete a opět ho natáhnete zpátky. V opačném případě budete nuceni pořídit deky či přehozy pro ochranu čalounění. Pokud si ovšem nebudete chtít brzy pořídit pohovku novou.

Řiďte se svým životním stylem

Pohovka by měla odpovídat také vašemu životnímu stylu. Budete na ní více sedět a povídat si s přáteli? Budete si každý večer hovět zabořená v polštářích a plést dětem čepice? Nebo dáte přednost pohodlí a na pohovku se raději natáhnete s dobrou knihou? Podle toho volte její design i materiál výplní.

Pro pohodlné sezeníse doporučují pohovky se zvýšenými zády, popř. polohovatelnými záhlavníky, opěrkami a područkami. Oceníte to při ručních pracích, ale i při čtení v polosedě. Pokud se na pohovkuraději natáhnete a zaboříte do polštářů, ověřte si, že jsou dostatečně měkké, aby se v nich pohodlně leželo, ale zároveň dost pevné na to, aby nějakou dobu udržely tvar.

Mnoho informací najednou? A to ještě nejsme u konce. Další užitečné rady si však necháme ke konkrétním druhům nábytku.

 

Rozkládací pohovky – nejlepší pro rok 2019

Název produktuPohovka WANTEDPohovka LUSITAPohovka TIGRAPohovka NINAPohovka BOSTON
ObrázekPohovka WANTEDLusitaTIGRA_PNINA_PPohovka BOSTON

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

KategoriePohovkaPohovkaPohovkaPohovkaPohovka
BarvaČerná/ŠedáInari 94 šedá/Rito 08Hnědá/BíláČerná/ŠedáSvětle hnědá/ Tmavě hnědá
Materiál potahuPotahová látkaPotahová látkaPotahová látka/EkokůžePotahová látkaPlochá tkanina/Textilní kůže
Celková výška74 cm84 cm85 cm92 cm71 cm
Výška sedáku42 cm-40 cm45 cm43 cm
Celková šířka205 cm139 cm205 cm203 cm200 cm
Celková hloubka95 cm97 cm100 cm91 cm92 cm
RohováNeNeNeNeNe
Úložný prostorAnoNeAnoAnoAno
RozkládacíAnoAnoAnoAnoAno
Počet míst22222
VybaveníOdnímatelné polštářeOdnímatelné polštáře-Odnímatelné polštáře, postelové šuplíkyPodručkové a zádové polštáře

Všechny Pohovky →

Jak vybrat rozkládací pohovku?

Na co se zaměřit při výběru pohovky jsme popsali hned v úvodu článku. Co když ale potřebuje pohovku rozkládací? Je totiž dobré si nejprve uvědomit, proč rozklad u pohovky žádáte. Budete ji využívat při občasném přespání přátel? Jezdí za vámi na víkendy vnoučata? Nebo máte malý byt a není v něm místo na ložnici, proto potřebujete pohovku, na které budete moci spát každý den?

Opět se může zdát, že tyto otázky jsou zbytečné. A opět vám odpovíme, že jsou opravdu velmi důležité. Pokud totiž budete na pohovce spát každý den a bude vám suplovat normální postel, měli byste se zaměřit na kvalitní provedení lůžkové části.

Ideální je, aby část, na které se bude sedět, nebyla zároveň částí, na které se leží. Při sezení se totiž v pohovce prosedí určitá místa, a tak pak mohou při ležení tlačit, nebo vyvolávat bolest zad a špatný spánek. Vybírejte proto takovou pohovku, která je k dennímu spaní určená.

Ke každodennímu spánku jsou nejvhodnější pohovky, které mají rozklad s matrací, popř. dvě matrace na sobě. Rozklad s matrací umožní zdravý spánek a kvalitní noční odpočinek. Matrace se nachází uvnitř rozkládací soupravy a je navíc umístěná na odpruženém drátěném roštu. Druhá varianta – dvě matrace na sobě – se dají využít jako vhodné a pohodlné dvoulůžko, které umožní rychlý rozklad a kvalitní spánek.

Ostatní typy rozkladů nejsou pro pravidelné každodenní spaní na pohovce určené, ani vhodné. Proto je vybírejte vždy v případě, že je chcete využívat opravdu jen jako příležitostné lůžko.

Rozkládací pohovky mají zpravidla i úložný prostor, který oceníte (nejen) pro uklizení polštářů a dek.

 

Rohové pohovky – Nejlepší pro rok 2019

Název produktuPohovka AGA DPohovka ROY-SEPohovka EMUPohovka AGA DPohovka DIANE
ObrázekPohovka AGA D_1Pohovka ROY-SEPohovka EMUPohovka AGA DPohovka DIANE

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

KategoriePohovky a gaučePohovky a gaučePohovky a gaučePohovky a gaučePohovky a gauče
BarvaHnědá/Vzorované polštářeŠedáAlova šedá 36/ Polštáře vzor B103Alova růžová / Vzorované polštářeŠedá/ Černá
Materiál potahuPotahová látkaPlochá tkaninaPotahová tkaninaPotahová látkaPotahová tkanina
Celková výška75 cm71 cm78 cm75 cm75 cm
Celková šířka197 cm149 cm197 cm197 cm197 cm
Celková hloubka78 cm90 cm75 cm78 cm78 cm
Nosnost90 kg--
RohováAno (Levý)AnoAno (Levý)Ano (Levý)Ano (Pravý)
Úložný prostorAnoAnoAnoAnoAno
RozkládacíAnoAnoAnoAnoAno
Počet míst-2-
VybaveníVčetně polštářůVčetně dvou polštářůVčetně polštářůVčetně polštářůMožnost opačného rohu

Všechny Pohovky →

Jak vybrat rohovou pohovku?

Zatímco klasické pohovky jsou vhodné nejen ke zdi, ale i do prostoru místnosti, do opravdu malých pokojů a bytů, kde je potřeba efektivně využít každý roh, se hodí pohovky rohové. Vedle svého tvaru, který padne do každého rohu, mají často k dispozici úložný prostor a možnost rozložení na lůžko. Ani výběr rohové pohovky však není úplně jednoduchý. Na co si bychom si měli dát pozor?

Pokud se chystáte vybírat rohovou pohovku, dobře si rozmyslete, do jakého rohu půjde. Některé z pohovek mají pevně daný úhel. Proto si dopředu zjistěte, zda potřebujete pravý, či levý. Aby se nestalo, že vám objednaná pohovka dorazí a vy zjistíte, že vám do bytu nesedí, protože jste objednali chybný roh.

Pokud se často stěhujete a nejste si jisti, zda bude v příštím bytě opět vhodný roh pravý či levý, vyberte si pohovku, kde jsou rohy variabilní. Tak se vyhnete výše popsanému problému a nebudete muset kupovat novou pohovku pokaždé, když se přestěhujete. Totéž platí v případě, že sice zůstáváte stále ve stejném bytě, ale rádi měníte design svého bydlení a pohovku budete stěhovat do různých pokojů, nebo alespoň na jiná místa v jednom pokoji.

Zdá se vám to přehnané? Naopak! Zatímco velké sedací soupravy takové změny neumožňují a pokud je do bytu umístíte, často zůstanou na stejném místě po celou dobu své životnosti, pohovky jsou menší a tudíž variabilnější. Můžete si s nimi hrát a zkoušet si postupně, na jakém místě v bytě vám budou vyhovovat nejlépe.

Dále si dejte pozor na kvalitu a pevnost pohovky. Pokud bude v pokoji spíše na okrasu a na občasné sezení, nemusíte její konstrukci příliš řešit. Pokud ji hodláte používat denně, zjistěte si dopředu, jak pevnou má pohovka konstrukci, z čeho je její výplň a jaký materiál je v polštářích, sedácích a opěrkách. Některé rohové pohovky kladou více důraz na design než na kvalitu a snadno by se vám mohlo stát, že se za pár měsíců prosedí.

 

Dětské pohovky – Nejlepší pro rok 2019

Název produktuDětská pohovka BLUE JUNGLE 2Pohovka ZUZANAPohovka SALISADětská pohovka ŠTĚŇÁTKADětská pohovka KOŤÁTKA
Obrázekblue junglezuzanaPohovka SALISAstenatkakotatka

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

Zjistit cenu

KategorieDětské pohovkyPohovky a gaučePohovky a gaučeDětské pohovkyDětské pohovky
BarvaBlue/ JungleOranžová/ ŠedáLana 96 šedá/ vzor červenáHnědá/ Vzor – ŠtěňátkaRůžová/ Vzor – Koťátka
Materiál potahu100% bavlna s přidaným weluremPotahová látkaPotahová látka100% bavlna s přidaným welurem100% bavlna s přidaným welurem
Celková výška59 cm85 cm90 cm59 cm59 cm
Celková šířka98 cm135 cm195 cm 98 cm98 cm
Celková hloubka48 cm95 cm85 cm48 cm48 cm
Hmotnost15    Kg-         63    g12 kg15 kg
RohováNeNeNeNeNe
Úložný prostorNeAnoAnoNeNe
RozkládacíAnoAnoAnoAnoAno
VybaveníSet obsahuje: Pohovku, dodatečný polštářek, přídavný sedák a sedací vak. Potah je možné sundat a vyprat v pračce.Včetně dvou polštářků-Set obsahuje: Pohovku, dodatečný polštářek, přídavný sedák a sedací vak. Potah je možné sundat a vyprat v pračce.Set obsahuje: Pohovku, dodatečný polštářek, přídavný sedák a sedací vak. Potah je možné sundat a vyprat v pračce.

Všechny Pohovky →

Jak vybrat dětskou pohovku?

Budete zařizovat dětský pokoj a pohovka bude jeho součástí? Výborný nápad. Pohovka je v dětském pokoji praktický doplněk. Vaše děti si na ní mohou posedět při hře, učení či při četbě oblíbené knihy, ale také může být v záloze jako případné lůžko, pokud se u vás zdrží kamarádi vašich dětí a budou potřebovat přespat.

U výběru dětské pohovky se řídíme v podstatě stejnými kritérii, jako u výběru pohovky klasické. Opět bychom si měli nejprve uvědomit, jak velký je pokoj, kolik je v něm nábytku a kolik místa budete mít na pohovku. Dále je potřeba si určit, k čemu všemu bude pohovka sloužit. Bude jen pro občasné posezení kamarádů? Nebo na ní bude vaše dítě denně odpočívat, číst si, hrát hry a učit se? Pokud ano, vybírejte opět pevnější konstrukci a kvalitní výplň posedu a opěráků.

Dětské pohovky nejsou právě vhodné pro každodenní spaní. Pro tu příležitost volte raději klasickou postel s odpruženým roštem a matrací. Přesto je vhodné do dětského pokoje sáhnout po pohovce rozkládací. Někdy může být dítě nemocné a budete rádi, že můžete přespat v jeho blízkosti. Nebo u něj bude chtít přespat kamarád či kamarádka. V tu chvíli se vždy hodí mít po ruce rozkládací pohovku.

A co design? V dnešní době existuje plno krásných variant. Můžete zakoupit pohovku s dětskými motivy do pokoje těch nejmenších, nebo s motivy aut, motorek, světových měst atd. Takové jsou zase vhodnější pro studenty.

Pokud máte doma hodně malé děti, zjistěte si, zda jde u vámi vybrané pohovky stáhnout potah a vyprat v pračce. Tuto možnost jistě oceníte, až na ni vaše dítko vykydne zmrzlinu, zapatlá ji čokoládou, nebo polije čajem.

 

Jaký je rozdíl mezi pohovkou, gaučem a sedačkou?

Celou dobu tady píšeme o tom, jak si správně vybrat pohovku. Mluvíme také o menších bytech a pokojích. Víte proč? Pokud ne, máme pro vás pár tipů a rad, jak poznáte, co je pohovka, co je sedací soupravaa co tzv. gauč. Jaký je mezi nimi rozdíl? A víte, kdy vybrat který z těchto typů?

Pohovka – malá a praktická

Jak už jsme několikrát v tomto článku popsali, pohovka je malá ale praktická, a je určena především do malých pokojů a bytů, popř. do kanceláří či čekáren. Poskytuje sezení pro 2 – 4 osoby a často má jednoduchý obdélníkový tvar bez prodloužených dílů.

Pohovka se často využívá v prostorech, kde není možné využít velká a rozměrná sezení atypického tvaru. Je oblíbená i díky tomu, že přes svou malou velikost umožňuje rozložení na lůžko a má úložné prostory.

Sedací soupravy do L

Další variantou sezení, a zároveň nejvíce využívanou, jsou sedací soupravy do tvaru písmene L. Jsou rohové, často rozkládací a mají úložné prostory. Poskytují vyšší počet míst k sezení než pohovky a rozhodně se na nich pohodlněji odpočívá u čtení a televize v leže, aniž byste je museli rozkládat.

Sedačky do tvaru L jsou skvělé pro vyplnění prázdných koutů místnosti a hodí se do klasických panelákových bytů.

Sedací soupravy do tvaru U

Oproti předchozím sedacím soupravám jsou ty, které jsou uzpůsobené do tvaru písmene U, mnohem větší a poskytují ještě více místa na sezení i odpočinek v leže. Pohodlně si na nich posedí šest i více osob.

Sedačky do tvaru Umohou být umístěny až u stěny, ale nemusí. Mnohdy se staví do prostoru, který vyplňují a stávají se jeho dominantou. Mohou mít také funkci rozdělovací a oddělovat od sebe jednotlivé části bytu/pokoje.

Často jsou voleny jako dominantní a luxusní doplněk velkých domů a bytů s otevřenými a průchozími pokoji.

Existuje dnes ještě gauč?

Gaučje v podstatě variabilní slovo pro pohovky, sedačky, či chcete-li sedací soupravy. Při zadání tohoto slova do vyhledávače vám vyjedou nabídky prakticky ke všem, bez ohledu na to, pro kolik osob jsou vyrobeny, nebo zda jsou rozkládací či nikoli.

Lidově se jako gauč nazývá pohovka, sedačka či dokonce válenda. Je to jakási alternativa „obývákové postele“, nebo pohovky, která se dá na noc rozložit. Naše babičky takové gauče mívaly v kuchyních. Přes den se na nich sedělo a v noci se využily ke spánku.

Jinde můžete najít, že gaučje sedačka pro dvě a více osob, měla by mít opěradla po stranách, a dokonce i vnitřní opěradla oddělující jednotlivá místa k sezení. Tento popis nám připomíná místa ve vlaku či autobusu.

Jinde zase najdeme vysvětlení, že zatímco gauč má opěrku, válenda ji nemá. Proto je gauč něco mezi postelí a kanapem. Ale tím bychom se mohli dostat ještě k otázce, jaká je definice slova kanape?

Ať už si vyberete pohovku, sedačku nebo gauč, věříme, že si s našimi tipy vyberete přesně takový, jaký potřebujete a že se vám na něm bude dobře sedět, ležet a odpočívat.

 

Zdroje:

www.sconto.cz
www.atan.cz
www.jena-nabytek.cz
sedaci-soupravy.heureka.cz
www.biano.cz
bydleni.idnes.cz
living.iprima.cz

Redakce RecenzeNabytku.cz

Web recenze nábytku byl postaven tak, aby šetřil váš čas při výběrů nového kusu vybavení vaší domácnosti. Recenze sestavujeme tak, že si přečteme a nastudujeme všechny možné a nemožné informace o tématu a na základě toho sepíšeme manuál "jak vybrat" a vybereme některé kusy nábytku, které by se vám třeba mohli líbit. Pokud se vám vybrané produkty nelíbí - vždy se můžete prokliknout do e-shopu a hledat v celé nabídce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven + five =